You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ubranka dla dwulatka

Pierwszy rok życia dziecka jest bardzo dynamiczny. Każda Mama odlicza kolejne ukończone miesiące, nowo nabyte umiejętności i zmiany jakie zachodzą. W końcu, po dwunastu miesiącach, przychodzi moment pierwszych urodzin dziecka i Nasz niemowlak wchodzi w nowy etap życia. Od tego momentu nadal będzie zachodzić wiele zmian, ale będą one bardziej stopniowe i zmierzające do rozwoju indywidualności Naszego dziecka.


Drugi rok życia dziecka

Na tym etapie, dzieci potrafią już chodzić, więc zaczynają wybierać ścieżki, które im odpowiadają. Następuje rozwój mowy, kontrola nad potrzebami fizjologicznymi, przez co Nasz Maluch staje się coraz bardziej samodzielny. W tym wieku następuje także rozwój społeczny. Dziecko nawiązuje kontakt z rówieśnikami i dziećmi, wyraża swoją sympatię bądź antypatię, naśladuje zachowanie innych. Ma do tego coraz więcej okazji, ponieważ najczęściej właśnie w tym okresie, dzieci mają styczność ze żłobkiem lub przedszkolem.


Drugi rok życia dziecka a odzież

Mogłoby się wydawać, że skoro dziecko nie jest już niemowlakiem, to niewiele może nas zaskoczyć w jego garderobie. Nic bardziej mylnego. Co prawda większość dzieci na tym etapie nie korzysta już z pajacyków czy półśpiochów, ale coraz większa ich aktywność sprawia, że odzież odgrywa bardzo ważną rolę. Skóra dziecka, choć już nie jest tak delikatna jak w pierwszych miesiącach życia, nadal wymaga szczególnej troski i dbałości o to, z jakimi materiałami ma styczność. Nie bez powodu zaleca się stosowanie specjalnych proszków oraz płynów do prania i płukania dla niemowląt i dzieci do lat trzech.

Bunt dwulatka, a ubiór

Na tym etapie rozwoju należy zwrócić szczególną uwagę na trzy aspekty: rozwój samodzielności i coraz większej aktywności, rozwój społeczny oraz bunt dwulatka. Dzieci w tym wieku zaczynają o sobie decydować i nabywają umiejętność podejmowania decyzji. Ważne jest to, aby wspierać w tym dziecko i dać mu możliwość wyrażania swojego zdania. My jako rodzice określamy granice, ale dziecko staje się coraz bardziej samodzielne i musimy to zaakceptować, choć nie zawsze jest to łatwe.

Możemy dać maluchowi do wyboru dwa zestawy ubrań, lub pozwolić wybrać mu koszulkę - niby prosta rzecz, a dużo uczy. Może się zdarzyć, że dziecko nie będzie chciało nic ubrać - wtedy najlepiej zacząć opowiadać mu, dlaczego warto jednak się ubrać i odwrócić jego uwagę - przedstawić mu korzyści. Jeśli bunt jest jednak dość mocny, trzeba go przeczekać, ale w takich warunkach, by Twoje dziecko czuło się bezpieczne. Tak więc odzież w tym wieku można wykorzystać do celów wychowawczych. Między roczkiem a drugimi urodzinami rozmiarówka dzieci mieści się między 80/86 a 92/96. W porównaniu z pierwszym rokiem życia, teraz nie trzeba tak często zmieniać ubranek i posłużą one na dłużej, dlatego warto zadbać o to, by były dobrej jakości. Zwiększająca się aktywność dziecka i jego naturalna potrzeba ruchu sprawiają, że w garderobie dominować powinny ubrania wygodne i nie krępujące ruchów dziecka.


Na co należy zwrócić szczególną uwagę

Jakość - ubrania w tym okresie rozwoju będą Nam służyć dłużej niż te wcześniejsze. Co więcej, będą używane bardzo intensywnie. Jako mama trójki dzieci przerabiałam ten temat już dwukrotnie. Ważna jest ilość ubranek dziecka, ale jakość jest ważniejsza. Nie unikniemy tego, że dziecko się brudzi. Ono w ten sposób poznaje świat i jest to naturalna kolej rzeczy.

Częste pranie i wzmożona aktywność malucha, to dwa główne powody, dla których warto zainwestować w jakość ubrań.


Kolory - o ile wcześniej dziecku nie robiło różnicy czy ma na sobie białą czy zieloną bluzę, teraz może nabierać to coraz większego znaczenia. Co prawda wiele zależy od dziecka, ale prędzej czy później ten moment nastąpi. Na tym etapie rozwoju najlepiej sprawdzą się ubrania w żywych kolorach oraz ciemniejsze. Pastelowe odcienie mogą występować w roli dodatków.


Komfort dziecka - dzieci w tym wieku potrafią być istnym żywiołem, dlatego jako rodzice powinniśmy wspierać naturalną potrzebę ruchu wybierając ubrania nie ograniczające ruchów, nie powodujące ucisków oraz elastyczne. Jeśli maluch chodzi do żłobka lub przedszkola, ubrania tego typu będą wręcz koniecznością.


Motyw - coraz częściej dziecko daje Nam do zrozumienia co mu się podoba a co nie. Jeśli na ubraniu znajduje się jakiś obrazek, motyw, to dziecko również wyraża swoją opinię na ten temat. Na rynku nie brakuje kolekcji z różnorodnymi motywami. Powoli zaczyna się etap utożsamiania się z bohaterami bajek, bądź konkretnymi zwierzątkami, dlatego warto na to zwrócić uwagę.


Przeznaczenie - ubranka powinny być praktyczne. Dzieci w tym wieku niemal cały swój czas spędzają na zabawie i poznawaniu świata. Możemy im to umilić wygodnymi ubraniami. Większość z maluchów już na tym etapie zaczyna próbować samo się ubierać i rozbierać, tak więc warto mieć na uwadze także ten aspekt. Wiadomo, że trudniej będzie dziecku ubrać jeansy zapinane na guzik niż spodnie dresowe.


Propozycje Naszej marki dla dzieci do dwóch lat

Kierując się swoim doświadczeniem oraz kryteriami, które są powyżej, stworzyliśmy linię ubrań, które odpowiadają na wszystkie potrzeby dzieci do dwóch lat. Zestawy, które najlepiej sprawdzają się u dzieci w tym wieku to bluzabaggy lub legginsami, oraz t-shirty z szortami w lecie na upalne dni. Z największą starannością dbamy o to, by w Naszej ofercie znajdowały się najmodniejsze motywy danego sezonu, ale posiadamy także jednokolorowe ubranka, do których można dobierać różne dodatki. Zależy Nam, by każdy z Was znalazł u Nas coś dla siebie.

Wiemy, że dzieci często chcą mieć przy sobie swoje cenne skarby, dlatego niektóre modele baggy wzbogaciliśmy o kieszenie. Materiały są wysokiej jakości, elastyczne i trwałe, tak więc jesteśmy pewni, że wytrzymają niejedną zabawę i aktywność. Oprócz bluz i spodni, szyjemy także spódniczki, sukienki, kurtki, płaszczyki, dodatki w postaci chust, czapek, kominów czy opasek, a Naszym ostatnim hitem a zarazem nowością są szlafroki dla dzieci. W okresie niemowlęctwa, po kąpieli najczęściej stosuje się ręczniki z kapturkiem, które są bardzo wygodne. Jednak przy ruchliwym dwulatku taka opcja nie sprawdza się najlepiej. Sama długo szukałam czegoś dla swoich dzieci, co mogłoby być alternatywą dla takiego ręcznika i przyznam szczerze, że trudno było mi znaleźć coś, co by mnie zadowoliło, a tym bardziej moje dzieci.

Stąd narodził się pomysł na wersję szlafroków z kapturem dla dzieci. Przetestowałam je na własnych dzieciach i daję słowo, że spisują się wręcz idealnie! Jeśli w Naszej ofercie nie ma produktu, który Cię interesuje, lub szukasz czegoś trudno dostępnego na rynku, chętnie uszyjemy to dla Ciebie, bo lubimy wyzwania i niemożliwe dla Nas nie istnieje. Zachęcamy do przejrzenia Naszej oferty wraz z dzieckiem, dajmy mu możliwość wyboru i podejmowania jednych z pierwszych decyzji!